Tinivel nosztalgiáztunk a tíz évvel ezelőtti sorozatrólAbban a bő két évben sokat beszélgettünk az új kütyükről és a velejáró nyavalyákról. Az akkori leglelkesebb drukkerek ma is azok. Ők mindig az üdvöskének drukkolnak. Sosem értették meg, de nagyon akarták. Utána valami bejött valami meg nem. „Kolléga? Ö is színháznál dolgozik.” – mondta Hofi amikor egy ilyen színházban dolgozó lelkes valakivel akarták egy szintre hozni. Akkor nem voltak, most vannak (kollégák,?) akik írnak a mesterséges intelligenciáról. Nem volt üdvözítő akkor se a mesterséges intelligenciáról, sem a vakcínáró írni. Van aki nekik hisz van aki nekünk.
"... a genetikai állományunk 60%-ban megegyezik a banánéval, 80%-ban a tehénével és 99%-ban a csimpánzéval. Hol van az megírva, hogy mi fejjük a tehenet, és nem a tehén minket? Hogy mi zárjuk a ketrecbe a csimpánzt. és nem a csimpánz minket? Mit számít az az 1%?" (Bregman, 2020: 55)
Sokan a hazudóképességre tippelnek, amikor meg kell válaszolni, hogy ki kit fej meg és ki kit zár ketrecbe. A vadász többször csapja be a vadat, a halász a halat, mint fordítva. A tizenegyest lövő játékos is leggyakrabban, hazudik, hogy jobbra lövi a labdát, és becsapja a kapust. Valaki annak hisz aki pártolja, és valaki annak, aki ellenezi a vakcinát. Vannak olyan tesztek is amelyek megmutatták, hogy a csimpánz jobban hazudik mint az ember. Mégsem a csimpánzok zárnak ketrecbe bennünket. Továbbra sem értem a világot.
Ugyanazok a drukkerek kínálták a géntérképet húsz évvel ezelőtt, mint akik a mesterséges intelligenciát két évvel ezelőtt. Nem ellenőrizni kell, hanem megtiltani kellen, hogy a drukkerek mikor mit és kinek szólhatnak be. Nem lehet, hiszen aki megtilthatná a becsapást, az be kellen, hogy csapja a becsapókat.