A divathullámot meglovagoló ember-robotok, már majdnem lovagokat írtam, kevesebbet tudnak a robot-emberól mint a robot róluk. Talán nincs mélyebben, mint amikor a „business intelligence” és az „artificial intelligence” közösül a buhera nyilatkozatában. Értem én, hogy néhányan gyors hasznot akarnak húzni az új divathullámból, de talán mégis kellenek korlátok. Bizonyos, hogy a MI javíthatja a termékeket és a folyamatokat, és jobb döntéseket hoz majd a főként láthatatlan feladatok meggyorsítására. A MI technológiák nem helyettesítik az emberi lényeket, hanem növelik képességeiket, ott, ahol lehet. A MI automatizálhatja a jól-strukturált és ismétlődő munkát.
Felejtsük el a divathullám haszonlesőit, és vizsgáljuk meg azokat, akik megértették az új játszmát. Abból, hogy valaki tudja egy játszma szabályait nem következik, hogy tudja játszani is, de az sem, hogy tud bíráskodni.
A robotban nincs semmi, ami által megértené a róla szóló könyvet. Úgy is mondhatnám hogy a robot-ember (Bertalanffy nyomán) nem érti saját elméjét, hiszen nincs neki. Az ember-robot sem érti saját elméjét, még akkor sem ha van neki.