„Nagyon szeretem a naplementéket. Gyerünk, nézzünk meg egy naplementét... - De ahhoz várni kell... - Várni? Mit? - Hát hogy lemenjen a nap.” (Kisherceg)
Taleb és Kahneman is „kinevetik” azokat a jövőbelátókat, akik hétfőn megmondják a hatoslottó nyerőszámait, vagy azt, hogy ők már akkor tudták, hogy válság lesz.
Taleb használja a narratív tévedés (Narrative fallacy) fogalmat. Kahneman (2013, 232) magyarázza, hogy a vonzó narratívák miként vezethetnek tévedéshez. „Egy emlékezetes alkalommal szerencséjük volt, ami még vonzóbbá teszi a történetet: egy évvel a Google megalapítása után kevesebb mint egy millió dollárért akarták eladni a céget, de a vevő magasnak tartotta az árat. A csupán egyetlen egyetlen szerencsés eset említése miatt könnyen alábecsüljük azon pillanatok sokaságát, amelyek során a szerencse hatással volt a végeredményre”
Irigylem azokat a tanácsadókat, akik néhány százezer dollárt kaptak tanulmányaikért, amikben valamilyen történetekből ok-okozat kapcsolatot fabrikálva megjósolták, hogy nem lesz válság.